Není vanilka jako vanilka. Na vlastní kůži se o tom můžete přesvědčit u nás v Ollies, kde Vám nabízíme dobroty z nejkvalitnější vanilky na světě – vanilky z Madagaskaru. Ale víte, jak taková rostlina vanilky vůbec vypadá a v čem je tak výjimečná? 

Pravá vanilka, v čem je tak odlišná?

Vanilka z Madagaskaru, pravá vanilka nebo také bourbonská vanilka je typická velmi intenzivní vůní, kterou si zamiluje každý vanilkový nadšenec. Ve vanilkové vůni lze cítit čokoláda, rum, rozinky a spousta dalších ingrediencí. Kromě intenzivní vůně vyniká také vysokým obsahem vlhkosti, která je v případě vanilky zárukou čerstvosti a kvality.

Celý článek

Vánoční radovánky už jsou dávno tamtam, po cukroví jakoby se slehla zem a vánoční stromeček už je schovaný ve sklepě. S úsměvem na tváři vzpomínáme na klidné vánoční svátky, které utekly jako voda. Máte to podobně? Pokud vzpomínáte na krásnou a pohodovou vánoční atmosféru, vůni skořice a vanilky, můžete zavítat k nám do cukrárny. Osladit si život našimi dobrůtkami, znovu nasát klidnou atmosféru a utéct od ruchu velkoměsta.

Chutné záviny z listového těsta

Záviny z domácího listového těsta neodmyslitelně patří k dobrotám, které nám dokážou zpříjemnit den. Pokud Vám shon nedovolí si jeden doma připravit, bez starostí, rychle a snadno si jej můžete pořídit u nás. Vybírat můžete hned ze třech variant.


Celý článek

Ve dnech 24.3 až 27.3. bude mít Ostrava čest hostit již 21. ročník basketbalového turnaje pro chlapce a děvčata s názvem Easter tournament Ostrava 2016. Letošního ročníku se účastní 147 týmů z 13 ti států Evropy. Zápasy mezi jednotlivými týmy se budou konat na všech basketbalových hřištích v Ostravě, avšak ty největší bitvy o vítězství můžete sledovat ve sportovním centru Dubina.

Celý článek

Navštívili jste společně s námi svatební veletrh v Zámečku Petrovice u Karviné? Byli jste se podívat i na svatební veletrh Nevěsta v multifunkční aule Gong? Stále hledáte nové nápady, další inspirace a nemáte ještě všechny odpovědi na Vaše dotazy? Nezoufejte, Výstaviště Černá louka pro Vás  připravilo už 8. ročník svatebního veletrhu Svatba, který se uskuteční 5. a 6. března.

Celý článek