Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masemOcenění Equa bank Rodinná firma roku 2016 se uděluje již pátým rokem malému či střednímu podniku s rodinnou tradicí. O vítězi rozhoduje odborná porota složená ze zástupců Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (pořadatel), Equa bank (generální partner) a partnerů soutěže, společností LeasePlan, Deloitte Advisory, Amway a mediálních partnerů magazínu Profit, portálu BusinessInfo.cz a Trade News. Nedílnou součástí letošního ročníku je Cena veřejnosti, ve které mohl kdokoliv podpořit jednu z deseti firem v užším výběru a zároveň vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Hlasování veřejnosti se zúčastnilo 2 125 hlasujících s platnými hlasy, výhercem se stal Jozef Smetana.

„Význam rodinných firem pro naše hospodářství je zcela zásadní. Mají delší živostnost, jsou odolné v krizích, jsou stabilními a čitelnými obchodními partnery a v případě cílené podpory u nich nehrozí, že s nabytým know-how utečou třeba do Asie. Plní rovněž klíčovou roli v obslužnosti regionů. Jsou vizitkou každé stabilní ekonomiky, a proto jim naše asociace vytváří cílenou podporu. Soutež Equa Bank Rodinná firma roku se stala již tradicí a nás těší, že každý rok objevíme desítky dalších šikovných rodinných podniků, které můžeme zařadit do soutěže.“ uvedl Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR, která soutěž každoročně vyhlašuje.

Vítěze soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016 vybrala odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jakými jsou například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti a celkový podnikatelský příběh.

„Osobně mě velice těší, že zájem o soutěž Equa bank Rodinná firma roku ze strany firem i veřejnosti rok od roku stoupá. Do letošního ročníku se přihlásily jak firmy, které se hlásí opakovaně, tak i desítky nových. Rozhodnout, kterou firmu ocenit za tvrdou práci, nebylo vůbec jednoduché. Po důkladném zvážení všech relevantních faktorů se odborná porota rozhodla udělit první místo firmě Ollies dorty s.r.o.,“ objasnil volbu poroty Luboš Janoušek, ředitel prodeje segmentu malých a středních podniků Equa bank.

1. místo Ollies dorty s.r.o.

V roce 1999 založila v kuchyni panelákového bytu svou cukrářskou firmu Olga Gondková spolu se svým manželem Ivem. Pro úspěch rodinné firmy byly děti zakladatelů ochotny zanechat studií na vysoké škole. V současné době provozují tři cukrárny a jedno bistro. Výrobu cukrářských výrobků doplňují cateringové služby. Produkty společnosti Ollies si získaly oblibu i za hranicemi Moravskoslezského kraje, a to na Slovensku a v Polsku. K obchodním úspěchům rodině Gondekových dopomáhá dalších 88 pracovníků.

„Velice si vážíme tohoto vysokého ocenění, které přináleží každému našemu zaměstnanci, neboť to jsou právě oni, kteří na úspěchu našeho podnikání mají největší podíl. Na začátku to nebyla žádná plánovaná cesta, jak vybudovat rodinnou firmu. Bereme to jako živý důkaz, že je možné v dnešním světě takovýto model podnikání začít zcela z ničeho a někam dojít. Správa a rozšiřování rodinného majetku nás naplňuje i po emoční stránce. Jsme nekonečně vděční za pocity, které vidíme v reakcích spokojených zákazníků. Vytvořit ekonomické výsledky je skvělé, ale přičinit se o pozitivní změny v životě druhých, je ještě lepší. Toto ocenění vnímáme rovněž jako závazek, že tento příklad chceme dál sdílet a rozvíjet, abychom ostatním firmám dodali odvahu jít svou vlastní cestou,“ říká Ing. Ivo Gondek, spoluzakladatel firmy.

Zdroj: http://www.rodinnafirma.net/cz/aktuality/58-vitezem-5-rocniku-souteze-equa-bank-rodinna-firma-roku-2016-se-stala-spolecnost-ollies-dorty-s-r-o

<< zpět na magazín

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.