Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

V minulém článku jsme si ukázali, jak uspořádat dětskou narozeninovou oslavu a nezbláznit se z toho. Dnes se k tomuto tématu ještě jednou vrátíme a podíváme se mu blíže na zoubek. Zaměříme se konkrétně na občerstvení. Vymyslet a najít vhodné jídlo na dětskou oslavu narozenin totiž může být větší oříšek, než se zdá. Maminky určitě ví :-) .

Dětská narozeninová oslava 

Jak vybrat dětský narozeninový dort?

Začněte od toho nejdůležitějšího – od dortu. Narozeninový dort je středobodem celé oslavy, proto byste si na výběru měli dát záležet.

  1. Počet porcí – Nevybírejte dort jen podle vzhledu, ale i podle velikosti. Všechny naše dětské dorty mají v popise uvedený počet porcí, který vám řekne, kolik hladových krků nasytíte.
  2. Dětské alergie – Zjistěte si, jestli nějaké z pozvaných dětí nemá potravinovou alergii (oříšky, jahody, laktóza,…) a dort tomu přizpůsobte. Když vám bude po bytě pobíhat 10 malých človíčků, stěží uhlídáte, kdo co smí a nesmí jíst. A zkuste šestiletému dítěti vysvětlit, že se toho krásného dortu nesmí ani dotknout.
  3. Téma – V poslední době jsou velmi oblíbené tematické dorty s motivy kreslených postav – UFO dort, Disney dort Ledové království, Dort Auta (Cars)… Vybírat ale můžete ale z opravdu pestré škály motivů. Z naší nabídky si děti oblíbily dort s příšerkou a medvídkový dort. A pokud vás žádný nezaujme, rádi vám upečeme dětský narozeninový dort na přání. Hlavně nezapomeňte, že čím barevnější, tím lepší.

Dort Monster 

Jaké jídlo na dětskou oslavu narozenin?

Když už máte představu o narozeninovém dortu, směle se můžete pustit do vymýšlení dalších dobrot. My doporučujeme:

  • muffiny (cupcaky) se stejným motivem,
  • makronky ve sladěných barvách,
  • dortová lítázka známá také jako cake pops.

V létě a během teplejších dnů můžete děti osvěžit

  • melounovým salátem (překvapte děti a vyzkoušejte například žlutý meloun),
  • ovocnými špízy poskládanými do barvy duhy,
  • zmrzlinou ze 100% ovoce.

Tak jídlo na party pro děti bychom už vymyšlené měli, ale co pití?

Dívka s medvídkovým muffinem 

Koktejly pro děti? Nechte je namíchat si vlastní!

Překvapte děti a nechte je si namíchat vlastní koktejl. Postačí vám ovocné džusy, šťávy a minerálky, několik veselých kelímků, slámky do pití a ozdoby (paraplíčka, míchátka). Role barmana se může ujmout nejstarší z dětí nebo vy samotní. Uvidíte, že děti budou mít o zábavu postaráno a vy si můžete s klidným svědomím odškrtnout „pití na dětskou oslavu“ ze seznamu.

Malé doporučení na závěr: Vyhněte se syceným nápojům typu Coca Cola, Sprite apod., obsahují mnoho cukru. A co dělají děti po cukru? Nespí a jsou jako utržené ze řetězu :-).

<< zpět na magazín

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.