Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

Míša pracuje v Ollies s malou přestávkou na mateřskou dovolenou už sedmým rokem. Vyzkoušela si práci jako servírka, vedoucí směny na cukrárně, provozní a teď po návratu jako pravá ruka vedení, kde má na starosti několik důležitých věcí. Pojďme se s ní trošku seznámit.

 

Ahoj Míšo, pověz nám, co rozhodlo o tvém návratu do Ollies po mateřské dovolené? 

Z počátku jsem byla velmi překvapena, když se mi loni v tuto dobu ozval Jakub Gondek, jestli už náhodou nekončím mateřskou, že by mi chtěl nabídnout nové místo na pozici asistentky obou jednatelů. I přes to, že jsem v daných oblastech neměla předtím zkušenosti, jsem o nabídce s velkým zájmem přemýšlela. Neměla jsem ještě ukončenou mateřskou s druhým dítětem, ale předtím jsem byla s dcerkou doma tři roky, a tak jsem si řekla, že zkusím změnu a vrátím se do pracovního režimu dříve. 

Takže máš dvě malé děti a pracuješ na plný úvazek? 

Ano. Poradila jsem se v rodině a rozhodla jsem se do toho jít. Syn měl v té době rok a půl, ale já jsem byla z nabídky nadšená. V dnešní době mít dvě malé děti a shánět si práci, není žádný med, a tak jsem se vrátila zpět a nelituji :)

Na jaké pozici tedy teď pracuješ? 

Říkáme tomu ve firmě asistentka jednatelů, ale obnáší to podstatně více povinností, než že bych jen vařila kafe :) Mám toho na starosti opravdu hodně, a právě proto, že je má pozice velmi rozmanitá, mě práce baví a všestranně naplňuje. 

Pracuješ v Ollies už sedmým rokem, kde jsi začínala, na jaké pozici? 

Začínala jsem ve Vítkovicích v roce 2012 na pozici servírky, v době kdy byla ještě cukrárna opravdu malinká. Po krátké době jsem byla povýšena na vedoucí směny. Hned na to v roce 2013 jsem od Kuby dostala nabídku, zda bych mu nepomohla s otevřením nové pobočky v Olomouci. 

Za co přesně jsi byla zodpovědná a jak si to zvládla? 

Ještě spolu s další kolegyní Petrou jsme měly na starosti celý rozjezd dané provozovny od náběru a zaučení personálu po nastavení pracovních procesů a celkového chodu provozu. Střídaly jsme se tak, abychom zvládly i sem tam dojet domů do Ostravy. Začátky byly těžké a dokonce jsem tam později zůstala jako provozní sama. Přesto vše jsem to tam měla hrozně ráda a těžko se mi odcházelo :)

Proč jsi odešla? 

Od začátku jsme chtěli najít a zaučit někoho z Olomouce, což se stalo, no a také jsem nečekaně otěhotněla :)

Co vše tvoje aktuální pozice obnáší? 

To bude tedy na dlouho :) Jako jediná pozice ze středního managementu dělám opravdu od každého něco. Nejvíce času ale komunikuji se zákazníky přes všechny kanály od webu po sociální sítě a to opravdu 24/7. Odpovídám na všechny dotazy, reaguji na recenze, jak pozitivní tak bohužel i negativní. Naštěstí je těch pozitivních stále většina. Mám na starosti také bezpečnost práce a administrativu pro kontrolní úřady jako jsou hygiena a potravinářská inspekce. Do toho úzce spolupracuji s grafikem, se kterým tvoříme všechny grafické materiály a tiskoviny, včetně těchto novin :) no a pak ty nejlpší materiály vkládám a další fotky a videa vkládám na naše sociální sítě a web. Jak jsem řekla, je to opravdu rozmanité. 

Vystřídala jsi toho v Ollies celkem hodně, která pozice tě nejvíce baví/bavila?

Každá mě bavila, ale každá jinka profesně naplňovala. Každopádně teď když už mám rodinu si nedokážu představit, že bych se vrátila na pozici servírky nebo provozní. Ani jedna z těchto pozic by mi neumožnila trávit odpoledne s dětmi a zvládat jak péči o rodinu, tak práci na plný úvazek. V tuto chvíli jsem opravdu spokojená :)

Určitě se ale najde něco, co tě na této práci nebaví nebo co nemáš ráda že ano? 

Jedná se hlavně o víkendy, kdy reaguji na recenze zákazníků a pokud je nějaká reklamace nebo problém, nedá mi to a řeším ji ihned. Spokojenost zákazníků je pro mě ale důležitá, a proto tomu musím sem tam své volné chvíle, často v neobvyklé časy obětovat. 

Máš nějakou veselou historku, se kterou by ses chtěla podělit? 

Těch je spousty, hlavně s kolegyněmi z kanceláře. Spolu se hodně nasmějeme, jsme takové veselé "kopy" jak se říká :) každopádně, teď když jsem tady k tobě šla se mi stal spíše takový trapas. Šla jsem přes celý vítkovický provoz tady nahoru do salónku, v ruce otevřený notebook, na každém rameni jedna taška. A na prvním schodu jsem zakopla a plácla sebou před plným bistrem. Sama jsem se představě, jak to asi muselo vypadat v očích zrovna obědvajících zákazníků, musela strašně smát. Ihned jsem se posbírala a utikajíc nahoru jsem doufala, že jak se budu vracet tak už tam mí diváci nebudou :)

Tip: Čtěte více - Ollies magazín - stáhněte si celý Ollies magazín zde: https://www.ollies.cz/novinky/2-vydani-ollies-magazinu

 

<< zpět na magazín

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.