Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

Čeká Vás tenhle rok svatba a pořád nemůžete najít ten pravý svatební dort? Žádná panika, pokud se nevdáváte za dva dny, stále máte dost času :-). Proleťte si náš článek s informacemi, na které byste měli při výběru myslet. Třeba během čtení přijdete na to, který svatební dort je pro Vás ten nej.

Čokoládový svatební dort s ovocem

Vybírejte ingredience podle ročního období a prostředí svatby

Na svatbu v létě nedoporučujeme hutné, velké dorty z ingrediencí, které se v teple roztékají a mění razantně konzistenci (třeba šlehačka). Může se tak stát, že z dortu vznikne nepěkná, umazaná koule a polovina hostů bude od něj upatlaná (hlavně děti :-)). Zvažte i prostředí. Na svatbě na zámku bude vypadat skvěle sněhově bílý svatební dort s krajkou a mašlí, naopak na zahradní svatbě se bude vyjímat nahý dort ozdobený květinami a ovocem.

Nahý svatební dort s ovocem

Styl a barva svatby není žádnou překážkou

S prostředím jde ruku v ruce styl svatby – barvy, téma, materiály apod. Vše by mělo krásně ladit, a to včetně svatebního dortu. Dokonce i krém a reliéfy na dortu mohou být sladěny s výzdobou. Nemusíte se držet ani zažitých konvencí. Dnešní doba nabízí i takové kuriozity, jako černý svatební dort, dort s makronkami nebo svatební dort z minidortíků (muffinů).

Počet hostů hraje větší roli, než si myslíte

Budete mít na svatbě 10, 20, nebo 50 hostů? Pro správného cukráře je to důležitý údaj. Na základě počtu porcí se určí, jak velký dort asi bude a kolik by mohl mít pater. Váhu a velikost můžete odhadnout i sami - na 1 porci (hosta) se počítá se 150 - 200 g.

Bílý svatební dort s krajkou a mašlí

Vyjděte vstříc hostům

Určitě máte své oblíbené ovoce a příchutě, které byste rádi do dortu zakomponovali. Myslete ale také na své hosty. Zkuste zjistit, co mají blízcí rádi a jestli náhodou netrpí nějakou potravinovou alergií. Pokud ano, popřemýšlejte o vynechání této ingredience. Uvidíte, že jim uděláte radost a ocení to :-).

Při vytváření představy ideálního svatebního dortu se poraďte také s cukrářem (v našem případě s obchodní manažerkou Verčou Schebestikovou). Má už vše vyzkoušené a ví, co s čím tvoří neplechu a naopak, které kombinace jsou ty nejlahodnější. A abyste nekupovali zajíce v pytli, ochutnejte nejprve vzorečky.

Svatební dort s makronkami a stuhou

Pokud stále nevíte, z jakých ingrediencí by měl Váš svatební dort být a jak by měl vypadat, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolejte na +420 733 576 752 a určitě vymyslíme ten nejlepší svatební dort na míle daleko :-). Můžete si také prohlédnout náš svatební katalog plný inspirace.

Pro nás není téměř nic překážkou (ani černě laděná svatba nebo rustikální dort s pytlovinou). Chceme, aby Vaše svatba byla kouzelná a propacovaná do sebemenšího detailu :-).

<< zpět na magazín

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.