Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

E-SHOP Již zítra Vám jej dovezeme

Chcete-li dort již následující den, objednávejte nejpozději den předem do 10 hodin dopoledne.

Jak nakupovat?

Bylo, nebylo...

… ve velkém městě jménem Praha, v dobách minulého režimu, vystudovala Oli (Olga Gondková) katedru mléka na Vysoké škole v Praze, na potravinářské fakultě. Zanedlouho na to, na jaře roku 1990, začala společně se svým manželem Ivem (Ivo Gondek) podnikat. Než se nadáli, jejich život je zavedl do oblasti gastronomie. A tady začíná jejich krásný příběh se sladkým koncem.

 

Olga-Gondkova „V závěru minulého století, přesně 19. 10. 1999, se odehrál úsměvný příběh, který dal nechtíc základ ke vzniku naší dortové firmy.

Rozhodli jsme se s manželem navštívit jeden z prvních supermarketů v Ostravě a vyzkoušet zde novou kavárnu italského typu. Přinesli nám voňavé espresso s mlékem a nám se hned vybavila naše cesta okolo Lago di Garda v Itálii.

Říkali jsme si, jaké by to bylo, kdyby tady měli to skvělé tiramisu, co jsme si tenkrát dávali v kavárně na břehu jezera. O dva stoly dál seděl osamocený pán, který se později ukázal jako majitel kavárny, a také přitakal, že by moc chtěl mít ke kávě tiramisu.

Přestože není z Ostravy, dal si tu práci a vyhledal všechny cukrárenské výrobny. Ale nikdo mu neuměl tiramisu vyrobit a dodat. Stěžoval si, jak je bezradný. My jsme mu dali za pravdu a bezostyšně řekli, že si občas doma pro sebe tiramisu děláme. Přesně tak, jak jsme jej viděli a ochutnali v Itálii.

A než jsme se nadáli, připravovali jsme doma pro něho pár kousků našeho domácího tiramisu, aby viděl, na čem si doma pochutnáváme. Itálii.

První tiramisu Ollies

Naše původní tiramisu :-) 

Druhý den jsme majiteli kavárny dovezli 20 kostek se slovy, že by je od nás stejně nekupoval, protože jsme je udělali tak, jak je děláme pro sebe - z originálních vybraných surovin. A to by bylo pro něj v nákupní ceně neúnosné. Vždyť by to stálo 3x víc než nejdražší zákusek v té době v Ostravě (dříve bájný větrník).

On měl však více odvahy a podnikatelského ducha, než jsme čekali. K naší „neúnosné“ nákupní ceně přidal cca 100 % a začal. Usmívali jsme se jeho naivní neznalosti ostravské klientely a rozloučili se. Asi za čtyři hodiny nám telefonoval.

Ptáme se: “Jak se daří, je nějaký problém?” A on odpovídá: “Ano, já nemám tiramisu!”

“No jó, vy jste zjistil, že to nejde prodat, že? Tak jste jim to rozdal v akci, že?”

“Ne, já i všichni klienti byli nadšeni a nikoho cena toho zážitku nezajímala! Prosím vás, můžete mi zítra zase dovézt 20 kostek?”

Byla jsem v té době na mateřské a nechodila do práce, tak jsem si řekla, proč ne? Jenže zážitek se tak rychle rozkřikl, že přicházeli další a další odběratelé. Než jsme se stihli pořádně rozkoukat, už jsme v oboru podnikali. S rostoucím počtem odběratelů rostla také poptávka po dalších dobrotách, a tak se naše nabídka postupně rozšiřovala o štrúdly, dorty a další dezerty.

puvodni-nabidka

Jedny z našich prvních dortů a štrůdlů

Za tu dobu jsme urazili velký kus cesty. Vyhledávali jsme nové informace a recepty v knihách, na internet, u kolegů v oboru, prošli kus světa a hledali to nejlepší z nejlepších. A naše píle a vytrvalost se vyplatila, neboť dnes jsme obdarováváni názory nadšených klientů ze všech stran. A to je to nejkrásnější.“

Poněvadž jsou Vás již tisíce, je pro nás zavazující nesejít z cesty kvality, originality, čerstvosti, vynalézavosti a zdravých surovin abychom si udrželi Vaši přízeň.

Věříme, že oceníte náš originální přístup a navždy si zapamatujete jedinečnou chuť našich dezertů.

 

Partneři

Dara Bags www.darabags.com Filicori Zecchini www.filicorizecchini.czXtopix www.xtopix.cz justmarried www.justmarried.czhappy patatýt www.patatyt.czsvatby v beskydech www.svatbyvbeskydech.czsvatebni agentka www.svatebniagentka.czaurellio www.aurellio.czsvatba www.svatba.cz

Mějte sladký život s námi

Reference zákazníků

Podělte se s námi o Vaše krásné zážitky s našimi dobrotami

  • Dobrý den, paní Blahutová, ráda bych Vám i Vašemu týmu poděkovala za skvělý catering a nádherný svatební dort na svatbu... Lenka Stachová

  • Dobrý den, Dort byl vynikající, podle mě to slovy ani nejde popsat, jak byl výborný. O jeho kráse ani nemluvě!! Na svatbě... Renata Remencová

  • Dobrý den, svatební dort byl nádherný, přesně podle představ, až bylo škoda takovou krásu rozkrájet. Jahoda i čokomalina byla... Evka a Zdenek

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.