Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

Panna cotta patří k těm dezertům, které jednou ochutnáte a už na ně nikdy nezapomenete. Zejména pokud ochutnáte tu pravou, poctivou panna cottu dělanou s láskou. A právě proto, že Vás máme rádi, jsme se nebáli a do té Itálie si pro recept zajeli.

Panna Cotta z Ollies

Jedinečný zázrak ze severní Itálie

Panna cotta byla poprvé uvařena nedaleko odtud, konkrétně v severozápadním italském kraji Piemont. Lidem ale tak zachutnala, že se zanedlouho rozšířila do celého světa. A co je to panna cotta? Sám název může napovědět. V doslovném překladu z italštiny = vařená smetana.

Jedná se o vařenou smetanu se želatinou a dalšími surovinami. Kterými? To vám odhalíme za chvíli :-).

Tento dezert je ideální na osvěžení do teplejších dnů, neboť se podává chlazený. To ale neznamená, že si na něm nepochutnáte po celý rok. Výhodou panna cotty je její lehkost a příjemná chuť, kvůli které ji lidé vyhledávají celoročně.

Borůvková panna cotta z Ollies

Jak děláme panna cottu v Ollies?

Recept na panna cottu vyžaduje čas, správné ingredience a pár šikovných rukou.

Uvaříme si vysokoprocentní šlehačku s vanilkovým cukrem a pravou vanilkou z Madagaskaru. Abychom vytvořili ten nejlepší gastronomický zážitek, podáváme panna cottu v průhledných designových kelímcích (miskách). Smetanu nalijeme do těchto připravených kelímků a necháme ztuhnout.

Příprava panna cotty Ollies

Na to si připravíme ovocné pyré. Ovoce s cukrem a vodou rozvaříme a necháme vychladit. Jakmile je studené, nalijeme jej na smetanu. Pak už zbývá jen dozdobit panna cottu čokoládovou hoblinkou nebo Physalisem (sladké exotické ovoce z Jižní Ameriky známé taky jako Mochyně peruánská).

Panna cotta z Ollies

Přijďte k nám ochutnat Itálii

A to hned na tři způsoby! Rozmazlovat se můžete panna cottou s malinami, borůvkami nebo ostružinami. Vyzkoušet můžete klidně všechny tři najednou. Jestli bude první borůvková panna cotta nebo ostružinová, necháme jen na Vás. Uvidíte, že každý kousek bude jedinečný gastro zážitek.

<< back to magazine

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?