Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

Často se ptáte na dotazy týkající se korpusů a základů pro naše dorty. Odpověď je trochu komplikovanější, a proto jsme si vyhradili celý článek, kde se na toto téma podíváme detailněji. 

    

Na úvod bych vysvětlila, proč pro mě odpověď není jednoduchá. Jde vlastně o takové mé soukromé měřítko/pravidlo, podle kterého soudím, zda je dezert dobrý nebo ne. A tím je "konzistence". Představte si sebelépe dochucený michelinský dezert s nepovedenou drolící se vyschlou gumovou konzistencí. No nechutnal by Vám. I přes sebe lepší dochucení. Opravdu ne. Naopak, když si představím obyčejnou bublaninu od babičky, z poctivého třeného těsta z másla podle babiččina přesného hrnkového receptu, proloženou hromadou vláčného šťavnatého ovoce, posypanou křehkou křupavou drobenkou, sbíhají se mi sliny. A všichni víme, že na té opravdu není nic světoborného. 

Ingredience jsou všude u všech babiček stejné. Jen to mají naše babičky tak vychytané, že vědí jak na to, aby konzistence byla vždy stejná, přesně tak, jak jsem popisovala. Proto je pro mě pravidlo "konzistence" tak důležité a soustředíme se na něj u všech výrobků Ollies. Suchý drolící se dort, příliš tuhá zmrzlina nebo vyschlá makronka, to v Ollies nenajdete! Mnohdy to celé závisí na "přípravě", tak se u nás říká směnám, jejichž náplní práce je právě chystání korpusů a základů pro finální produkty. Vyrábějí korpusy různých druhů a tvarů pro všechny naše výrobky od jednoporcových dezertů po klasické velké dorty. Po dodržení receptur a technologického postupu musí vždy splňpvat požadovanou konzistenci, tak aby se spolu s ostatními částmi výrobku spojily v jeden nezapomenutelný zážitek. U každého typu dezertu to ale znamená něco jiného . Například cheesecaky mají z pravidla korpusy tenké a křupkavé, které pouze doplňují dominantní kyselkavý sýrový krém, kterého bychom se všichni mohli ujíst i bez korpusu samotného. Kdežto u klasických dortů, například s mascarpone nebo se šlehačkou, tvoří korpus nedílnou součást, kdy je jeho úlohou vybalancovat poměr mezi tučným krémem, ovocem nebo jinými zbylými ingrediencemi a hlavně zajistit stabilitu dortu. Je velmi obtížné zkombinovat korpus s celkovou stavbou a chutěmi dezertu, a proto nepoužíváme stejné korpusy na více než dva různé výrobky. 

     

Každý produkt si vyžaduje specifické řešení k dosažení správné konzistence a chutí. Pečeme od pistáciového korpusu na dort Siciliano, karamelového na Hruškový cheesecake, vymazleného čokoládového z belgické čokolády, z odpalovaného těsta s krustičkou na náš dortový větrník, kakaového Amadea, lotusového na Nutella cheesecake, po své domácí piškoty na dort Tiramisu - ty z obchodu pro nás prostě nebyly dost dobré :) no a mnoho dalšího. 

Tip: Čtěte více - Niky, aneb výrobou croissantů žiju - celý rozhovor naleznete zde: https://www.ollies.cz/ollies-sladky-magazin/niky-aneb-vyrobou-croissantu-ziju

<< back to magazine

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?