Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

Vánoční štola

Vánoční štola je vánoční pečený moučník s dlouhou tradicí začínající v Německu. Nejstarší zmínka je až z roku 1329 a první štola byla upečena podle historických zdrojů v Drážďanech. Správná štola má tvar bochníku připomínající „malinkého Ježíška v plenkách", je plná sušeného ovoce, oříšků a bohatě ozdobená cukrem. Vánoční štola Ollies ukrývá pod krustou z cukru a másla plno rozinek, brusinek a mandlí. Je provoněná rumem a citrónovou kůrou, uvnitř skrývá překvapení v podobě pravého mandlového marcipánu.

Chutné záviny z listového těsta

Také záviny z domácího listového těsta neodmyslitelně patří k dobrotám, které si přes Vánoce užíváme. Pokud vám sváteční shon nedovolí si jeden doma připravit, bez starostí, rychle a snadno si jej můžete pořídit u nás. Vybírat můžete hned ze třech variant.

Jablečný závin v sobě skrývá tu skvělou kombinaci sladkých jablek, skořice a vlašských ořechů. Pokud se na něj zastavíte do naší cukrárny, skvěle jej doplní horký jablečný mošt.
zavin jablko
Makový závin, jehož směs je obohacena o sušené švestky, vám jistě přiroste k srdci společně s Ollies domácím pečeným čajem, který si můžete také zakoupit u nás v cukrárně.
zavin tvaroh
Samozřejmě nesmí chybět tvarohový závin s rozinkami máčenými v rumu, který si vychutnáte dvakrát více společně s bílým svařákem s mandarinkami, který Vám připraví naše usměvavá obsluha.

Celá nabídka tohoto vánočního pečiva společně s bohatou nabídkou horkých nápojů na vás čeká v našich cukrárnách, proto nezoufejte, pokud si vlastní cukroví nestihnete upéct. Jednoduše si domů pořiďte s láskou upečení vánoční pochoutky, které vám zajistí stejný požitek, a také i míru výčitek při jarním snažení si opět vytvarovat postavičku do plavek.

Celý tým Ollies vám přeje krásné a klidné prožití vánočních svátků se svými nejbližšími. Rok 2015 je již skoro za námi, takže si pořádně odpočiňte, protože přichází rok 2016, do kterého je třeba vstoupit s plnými silami.

 

<< back to articles archive

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?