Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

Taky tak milujete Vánoce? Všude se line vůně skořice, vanilky a sladkého ovoce. Rodiny a přátelé se scházejí, zobají cukroví, pijí punč a poslouchají koledy. Vánoce už několik desítek let mají magickou moc všechny sbližovat a vytvářet úsměvy nejen na dětských tvářích. Prožijte i tyto Vánoce naplno a vyražte se svými blízkými na rozsvícení vánočního stromečku, výstavu betlémů nebo vánoční tvůrčí dílničky. Přinášíme Vám tipy, kam vyrazit o adventu a Vánocích.

Zahřejte se teplým svařákem a projeďte se vánočním expresem

Určitě jste zaznamenali, že advent 2016 začíná opravdu brzo – 27. 11. Patříte-li k vánočním milovníkům, nesmíte si nechat ujít slavnostní spuštění adventních trhů v Ostravě a rozsvícení vánočního stromečku.

Rozsvícení vánočního stromečku

Ostrava si připravila na celý advent opravdu bohatý program. Na Masarykově náměstí se můžete těšit na bezplatné kluziště, živý betlém, malý dřevěný kolotoč a desítky stánků. Nebude chybět také vánoční vláček pro děti a punčová ulička pro dospělé, která se bude táhnout z Masarykáče až na „Kuří rýnek“.

Nebojte se zastavit také do stánečku Ollies, vychutnat si tu pravou vánoční atmosféru a ochutnat náš svařák, horké brusinky nebo dortík. Úsměv a vánoční pohodu budeme rozdávat po celý advent :-).

Vánoční karavan Ollies

Vezměte své nezbedy na tvůrčí dílničky a výstavu betlémů

Vánoce nejvíce milují děti. Jakmile jedny svátky skončí, už se začínají těšit na ty další. Okořeňte tyto Vánoce něčím novým a vyrazte s dětmi na vánoční tvůrčí dílničky na Slezskoostravký hrad. Za symbolické vstupné si s dětmi můžete ozdobit vlastní perníčky nebo vyrobit vánoční ozdoby. A jakmile budete mít dotvořeno, můžete vyrazit na výstavu betlémů. Nebudete to mít daleko, i tato vánoční akce se koná na hradě. Skvělý způsob, jak si hezky a v teple užít s dětmi advent v Ostravě.

Vánoční dekorace

Oslavte Vánoce v Ostravě tradičně a třeba hned na hradě

O víkendu, na stříbrnou neděli se koná jarmark na Slezskoostravském hradě. Nejde ale o obyčejné vánoční trhy, vše se nese v historickém a tradičních duchu. Během jarmarku si můžete prohlédnout ukázky řemesel a vánočních zvyků (od lití olova po pouštění lodiček ze skořápek), poslechnout lidovou hudbu a prohlédnout živý betlém. Kromě těchto skvělých zážitků na Vás čeká také náš stáneček, kde se můžete zahřát horkým svařákem a děti teplou malinovou čokoládou.

Doufáme, že si vánoční akce v Ostravě užijete a budete na ně rádi další rok vzpomínat. A pokud budete mít slabší chvilku a celé to vánočního šílenství Vám poleze i ušima, klidně se zastavte za námi na nějakou dobrůtku. Osladíme Vám život ;-).

<< back to articles archive

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?