Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

Říká se, že jednou za čas je potřeba se odměnit nějakou sladkou dobrotou. Pokud jste se ale zrovna rozhodli začít zdravěji jíst, může i malý čokoládový dort vytvořit v hlavě vlnu výčitek. Jak tedy mlsat s čistým svědomím?

Zdravá snídaně - ovoce s mlékem

Sestavte si jídelníček

Naplánujte si vždy cca na týden dopředu, co budete jíst a podle tohoto seznamu i nakupujte. Budete přesně vědět, co vařit na další den a vyhnete se přípravám instantních jídel a tak zvaných rychlovek, které nemají většinou žádnou výživovou hodnotu.

Nezapomeňte navíc do svého jídelníčku přidat i něco na zub. Ideálně nějaký lehký, dietní a zdravý dezert. Když si pak dopřejete malou sladkost při kávě s kamarádkou, nebudete se za to muset kamenovat. Měli jste to přece v plánu, ne? :-)

Pokud chcete extrémně změnit své stravování a máte v plánu hubnout, doporučujeme se poradit s výživovým poradcem a nechat si sestavit jídelníček na míru.

Zeleninový salát s avokádem

 

Nebuďte na sebe tak přísní

Jsme jen lidé a nikdo není bezchybný. I vy si můžete jednou za čas udělat „cheat day“ a dopřát si něco, za co byste se normálně pleskli přes prsty. I ti nejslavnější sportovci a fitness nadšenci si občas udělají den volna a zahřeší si. Jen si dávejte pozor, ať to není co druhý den ;-).

Vybírejte si

Už jen ta slova - mlsání, sladkost, dobrota - v nás budí pocit, že jíme něco zakázaného, nezdravého. Ne vždy je to ale pravda. Existuje plno zdravých dezertů, které můžete zobat o víkendu u televize i při kávičce s kamarádkou a nejedná se o kalorické bomby. Stačí si jen vybrat ty správné a nesníst kbelík zmrzliny na posezení.

Chia puding s ovocem

 

Chcete-li se při mlsání cítit o něco lépe, vybírejte si odlehčené dezerty ze zdravějších surovin. Například fitness dort z žitné mouky slazený Stévií, chia puding s ovocem nebo celozrnné lívance s borůvkovým pyré. Hned ze sebe budete mít lepší pocit a nebudete-li se muset s každým soustem proklínat, mnohem víc si pochutnáte :-).

Domácí celozrnné lívance s borůvkovým pyré

 

Na všechny tyto dobrůtky si můžete zajít k nám do Ollies. V bistru na vás navíc čeká několik salátů, ovesná kaše s ovocem, celozrnné tousty, bagetky s čerstvou zeleninou a mnoho dalších lahůdek. Přijďte nás navštívit a ochutnat naše vydatné snídaně, krémové polévky a čerstvé saláty. Těšíme se na vás!

<< back to articles archive

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?