Soup:

Bowls s kuřecí masem

Chef's choice
Bowls s kuřecí masem

O čem že to mluvíme?

Snídaně
Když pomineme vánočku, která by o svátcích chybět neměla, největším “nebezpečím” je nedůkladně schovaná krabice s cukrovím. Příjemná ranní pohádka a chumelenice za oknem si o ranní konzumaci něčeho hříšného přímo říkají.


Zkuste odolat a dejte si ovocný salát nebo třeba chia puding s ovocem, vyroben ze sójového mléka, kakaa, banánu, s malinovým džemem, zakysanou smetanou s vanilkou a domácí křupavou granolou. Na kokosky nebo sněhové pusinky si pak ani nevzpomenete.

Oběd

Protože energii je přes den třeba doplňovat, na obědě nešetřete. Místo klasických zimních energetických bomb, jakými jsou svíčková, dušená šunka nebo všemožné pečeně, zkuste raději něco s vyšším obsahem vlákniny, která pomůže trávení dalších vánočních dobrůtek.

Ideální volbou zdá se být salát s kousky masa. Vyzkoušet můžete třeba salát s roastbeefem, ve kterém najdete růžové plátky masa, křehké lístky salátu s domácím dresingem, ředkvičky a chlebové krutonky.

Večeře

Již zmiňovaný bramborový salát patří určitě mezi největší večerní lákadla. Jak zabránit přecpanému břichu, zvláště když víme, že dokážeme spořádat půl mísy téhle dobroty na posezení?

Doporučujeme k němu přikusovat dietnější bagetu, kterou může skvěle doplnit některá z výtečných pomazánek. Na závěr je samozřejmě povoleno vyzkoušet i nějakou tu sladkou tečku v podobě domácího cukroví nebo naší famózní makronky.


Už se cítíte připraveni postavit se vánoční výzvě?

Všechna výše zmíněná jídla najdete na stálém jídelníčku nebo v denních menu bister Ollies.

Tak se zastavte :-)
<< back to articles archive

Keep the sweet life with us

Sweet e-mails Ollies

Would you like to know about news in Ollies from first hand?