Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

Pro všechny zvědavce, kteří rádi nahlíží pod pokličku, jsme si připravili další z naší série S Ollies v kuchyni. Tentokrát se budeme věnovat francouzské pochoutce, která si získala srdce mnoha lidí. Makronkám :-).

Makronky Ollies

Kde se vzala, tu se vzala

Makronka díky svým barvám sice vypadá jako cukroví z pohádky, ale světe div se, pochází stejně jako creme brulee nedaleko odtud - z Francie. A co je to makronka? Lahůdka, která se vám rozplyne na jazyku a které nebudete mít nikdy dost.

Složením i konzistencí připomínají makronky známé „české“ pusinky a laskonky. Oplývají však mnoha příchutěmi, hýří všemi barvami a i tvarem se liší. Makronky nejsou příliš velké, ani malé, ale tak akorát. Mají jednoduše ideální velikost dezertu.

Makronky Ollies

 

Tajemství makronek? Mandle

Hlavní roli při pečení makronek hrají bílky a mandlová moučka. Pokud máte rádi oříšky, jistě víte, že mandle jsou jedny z těch dražších. Proto se některým může zdát cena tohoto dezertu zbytečně vysoká. Ale bez mandlové moučky by to nebyly ty pravé makronky. A my vás nechceme klamat náhražkami a ochuzovat o tu skvělou chuť :-).

A teď hurá do pečení!

Ukážeme Vám, jak se hezky poctivě dělají makronky v našich cukrárnách. Hezky popořádku.

  • Nejprve svaříme vodu s cukrem na 117°, nalijeme směs do bílků a vše společně vyšleháme. Mezitím si připravíme bílky s potravinářským barvivem do jedné mísy, a do druhé mísy cukr s mandlovou moučku.
  • Jednotlivé mísy pak promícháváme dohromady, dokud nám nevznikne jedna barevná směs. Základ máme hotový :-).
  • Směs nastříkáme na plech, párkrát s ním poboucháme o stůl (aby zmizely špičky po nastříkání), necháme chvíli odležet a šup s ním do trouby.


Jak se pečou makronkyJak se pečou makronky

Pak přichází na řadu krém. Ten připravujeme dvojím způsobem, protože v nabídce máme hned několik příchutí makronek:

  1. ze svařené šlehačky,
  2. ze svařeného ovocného pyré a pudingu.

Pak už stačí vybrat perfektní skořápky s průměrem 4,5 až 5 cm (u maxi makronem 8 až 8,5 cm), naplnit je krémem, ozdobit a je hotovo.

toupee ukPlnění makronek

Oslaďte si život

Například kokosovou nebo pistáciovou makronkou. Pokud jste spíše na ovoce, tak sáhněte po višňové nebo čokomalinové makronce. Uvidíte, že svět bude hned hezčí. Život je potřeba si někdy osladit. A třeba i Vy v sobě objevíte milovníka makronek. Ale to nezjistíte, dokud je neochutnáte :-).

A pokud patříte k opravdu velkým makronkovým nadšencům, mohl by se vám líbit náš dort s makronkami ve tvaru srdce stvořený na romantické chvíle ve dvou.

Prohlédněte si také naši novou nabídku dortíků. Po několika letech jsme se rozhodli provzdušnit naši nabídku a nahradit staré dorty zcela novými kousky z prémiových surovin, na kterých jsme si dali zvlášť záležet.

<< zpět na archív článků

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.