Polévka:

Bowls s kuřecí masem

Tip šéfkuchaře:
Bowls s kuřecí masem

Celiakií, alergií na lepek a dalšími nemocemi vyvolávajícími nesnášenlivost lepku trpí nemalé procento obyvatel naší země. Pokud patříte k lidem, kteří při nákupu musí číst etikety, hledat regály se speciální výživou a ptát se obsluhy v restauracích na složení jednotlivých jídel, hoďte na chvíli vše za hlavu a přijďte k nám do cukrárny si zamlsat. Naprosto bez výčitek, bez následků a bez lepku.

Nesnášenlivostí lepku trpí přibližně 1 % evropské populace. Podíváme-li se blíže na Českou republiku, zjistíme, že se jedná cca o 50 tisíc obyvatel. Ačkoliv se může zdát toto číslo v poměru k celkovému počtu obyvatel malé, jedná se jen o malou část nemocných. Až 90 % osob trpících nesnášenlivostí lepku totiž ani neví, že se u nich tento problém vyskytuje. Jednoduše se na nesnášenlivost nikdy nenechali vyšetřit nebo se domnívají, že jsou zdrávi.

A co vyvolává nesnášenlivost lepku? Celiakie a alergie na lepek. Pokud ani jednou nemocí netrpíte a nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl, v rychlosti Vám oba termíny přiblížíme. Celiakie je celoživotní onemocnění sliznice tenkého střeva. Požíváním lepku se snižuje povrch tenkého střeva a zmenšuje se schopnost vstřebávání živin a trávení. Během alergie na lepek nedochází k poškození sliznice, příznaky jsou však velmi podobné – nevolnost, průjem, křeče, nadýmání či únava.

wheat-809441 1920

Bezlepková dieta

Ať už se jedná o celiakii nebo alergii na lepek, vždy je doporučována bezlepková dieta. Vynecháním lepku ze svého jídelničku nemocný předejde případným problémům. Bezlepková strava tedy vynechává pšenici, žito, ječmen a oves. Jednoduše všechny potraviny, kde je lepek. Klasická mouka, pečivo, těstoviny, salámy, dochucovadla, jíšky, omáčky, müsli, různé zákusky a mnoho dalších potravin je passé.

V dnešní době však existují i bezlepkové mouky a speciální bezlepkové potraviny, které umožňují celiakům si dopřávat tradiční jídla bez lepku. Mezi tyto produkty patří i bezlepková mouka Jizerka, se kterou pracujeme my.

Myslíme i na zákazníky s nesnášenlivostí lepku

V naší nabídce je hned několik dezertů a moučníků bez lepku. Zahřešit si a užít si tak sladký den k nám může přijít opravdu kdokoliv.

Bezlepkový cheesecake

Cheesecake s lahodnou belgickou čokoládou, maracujou, smetanovým krémem a bez obsahu lepku. Bezlepkový cheesecake Mogador z rýžové mouky si zamilovalo již mnoho lidí. Pokud milujete spojení exotického ovoce a čokolády, nenechte si tento dort utéct.

Dalším bezlepkových cheesecakem, který si v našich cukrárnách můžete dát, je Nutella cheesecake. Tento čokoládovo-oříškový dortík, který v sobě ukrývá jedinečnou kombinaci smetanového sýru Philadelphia a nutelly, je upečen z bezlepkových sušenek a rýžové mouky.

web-3543fbmax--3sharpen

 

Bezlepkové brownies

Bezkonkurenčním bezlepkovým dezertem, který si nesmíte nechat ujít, je brownies. Brownies je v podstatě čokoláda, ale servírována v naprosto jiné podobě, než jsme zvyklí. Tento lahodný čokoládový dezert pochází z Ameriky a okamžik, kdy jej poprvé ochutnáte, se Vám určitě vryje do paměti.

Naše brownies jsou ze 71% čokolády, lískových oříšků a bílé čokolády.

Pokud chcete vyzkoušet brownies v trochu jiné podobě, zastavte se u nás a ochutnejte Bianca Nero dort. Tento dort je výjimečný tvarohovým krémem s pravou madagaskarskou vanilkou, čokoládovou polevou z 55% belgické čokolády a korpusem z brownies. Dohromady vše tvoří naprosto jedinečný bezlepkový dort, který zpříjemní a osladí život.

brownies 1web bianco nero3

 

Bezlepkáři si mohou u nás dát také panna cottu, creme brulee či makronky. Tyto dezerty neobsahují lepek a patří k velmi oblíbeným.

Bezlepková zmrzlina

V horkých a teplých dnech se u nás můžete ochladit naší bezlepkovou zmrzlinou, konkrétně sorbety. Všechny naše sorbety jsou bezlepkové a jsou vyrobeny pouze z čerstvého nebo mraženého ovoce a cukru. Nemusíte se obávat ani kornoutku, sorbet Vám připravíme do speciálního plastového kelímku. Každá naše zmrzlina a sorbet má rovněž vlastní naběračku, aby se jednotlivé chutě a přísady nepomíchaly a nedostaly se tam, kam nemají.

zmrzlina

 

Pokud si nejste jisti, které naše produkty jsou bezlepkové, obraťte se na náš personál, ten Vám rád pomůže s výběrem.

Všechny výše uvedené dobroty jsou k dostání přímo v našich prodejnách. Přijďte je ochutnat, odpočinout si a posedět v příjemném prostředí naší cukrárny. Rádi Vás uvítáme!

Bezlepkové dorty Ostrava a Olomouc

Kromě výše zmíněných dobrot jsme schopni všechny naše dorty připravit v bezlepkové formě na objednávku (kromě dortu Malakov). Při objednávce na našich stránkách jednoduše stačí zaškrtnout políčko „bezlepkový“ a my upravíme recept tak, aby se v něm nevyskytovala žádná potravina s lepkem. Nahradíme klasickou mouku bezlepkovou moukou Jizerkou, použijeme bezlepkové sušenky a další suroviny bez lepku.

Bezlepkový dort si můžete objednat osobně také přímo v naší cukrárně nebo telefonicky na čísle

603 424 268

corn-broskev-dort 1banan-01

Ať už se rozhodnete pro bezlepkový cheesecake, brownies nebo bezlepkový dort na objednávku, věříme, že Vám u nás bude chutnat a že si naše bezlepkové dobroty zamilujete.

Produkty Ollies mohou obsahovat stopy lepku, a to z toho důvodu, že v našem provozu pracujeme také s potravinami s lepkem. Je naší povinností Vám tuto informaci sdělit, i přesto, že vysoce dbáme na to, aby bezlepkové produkty žádný lepek neobsahovaly. Naší zákazníci jsou vždy na prvním místě, ať už se jedná či nejedná o bezlepkáře. Vždy se snažíme vyjít vstříc všem Vašim potřebám.

<< zpět na archív článků

Mějte sladký život s námi

Sladké e-maily Ollies

Sladké e-maily Ollies, to je spousta radosti pro každého mlsálka. Navíc soutěže, slevy, novinky a sezóní nabídka.